» » Спостерігається збільшення кількості пожеж в природних екосистемах

Спостерігається збільшення кількості пожеж в природних екосистемах


Сьогодні знову говоримо про пожежі в природних екосистемах, а саме про тенденцію до збільшення кількості епізодів, які виникають щоденно. З початку року вже маємо 61 пожежу, і їх загальна площа вже налічує десятки гектар.

Аналізуючи усі причини їх виникнення, стикаємось із фактами підпалів, а від так і думками громадян про те, що немає нічого поганого в тому, що випалюють очерет, адже на місті сухого виростає молодий, прибираючи городи спалюються залишки сухої рослинності, бо таким чином не збирається сміття.

Але насправді наслідки пожеж в природних екосистемах жахливі як для самих громадян, так і для навколишнього середовища. Вони не завжди зразу видні людському оку, але відлуння може бути катастрофічним.

В першу чергу можна говорити про викиди в повітря разом із продуктами згоряння пестицидів, якими кропляться рослини (та ж картопля від жука), вплив викидів вуглекислого газу в атмосферу - на зміну клімату на планеті, задимлення і смог, що надовго зависає у повітрі, не дає нормально дихати, погіршує видимість на дорогах і спричиняє ДТП, значне зниження родючості ґрунту.

Також, при спалюванні трави у місті, вздовж автодоріг у повітря потрапляють солі важких металів, які осіли на траві та листі. Такий дим, зазначають фахівці, просто отруйний. А якщо уявити, скільки з травою згорає викинутих у неї пластикових пляшок і поліетиленових пакетів, то страшно уявити, чим ми дихаємо. Вчені довели, що в димі від багаття міститься у 350 разів більше бензопірену, ніж у сигаретному димі. І ще з димом у повітря вивільняються діоксини - одні з найотруйніших для людей речовин.

Під час випалювання сухої трави у ній гинуть гнізда та кладки яєць різних птахів. Перелічувати всі наслідки пожеж в природних екосистемах можна ще дуже довго. Та все це прості слова, які дуже б нам хотілось, щоб почули та усвідомили всі громадяни. Пам'ятайте, природа — це наш дім, і коли ми завдаємо шкоди навколишньому середовищу — ми шкодимо самим собі. Живіть у балансі з природою, і вона віддячить вам у стократ.
Комменатрии заблокированы администрацией издания

Сайт Снигиревского района. Наш E-mail: sn@newsmk.info

 

Використання матеріалів сайту можливе тільки із зазначенням нашого сайту як першоджерела!