» » З 1 січня в Україні припиняється автоматичне нарахування соцвиплат деяким пільговикам

З 1 січня в Україні припиняється автоматичне нарахування соцвиплат деяким пільговикам

З 1 січня в Україні припиняється автоматичне нарахування соцвиплат деяким пільговикам
З 1 січня 2023 року в Україні припинять виплати всіх видів державної допомоги, що продовжували автоматично на період воєнного стану.

Щоб продовжити виплати, треба звернутися із заявою до управління соцзахисту.

Автоматичне нарахування всіх видів державної допомоги буде продовжено лише для мешканців окупованих територій або жителям населених пунктів, де ведуться бойові дії. 30 листопада набула чинності відповідна постанова Кабміну №1320.

?У зв’язку з внесенням змін до постанови, з 1 січня припинять виплату таких видів державних допомог в автоматичному режимі:
- допомога на дітей одиноким матерям;
- допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування;допомога на хворих дітей, яким не встановлено інвалідність;
- щомісячна грошова допомога особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу;
- тимчасова державна допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів;
- тимчасова державна соціальна допомога непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату;державна соціальна допомога особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю;
- державна соціальна допомога особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю.

Для того, щоб продовжити виплати, необхідно звернутися із заявою до управління соціального захисту населення. Із собою слід мати оригінали паспортів громадян України, ідентифікаційних кодів, свідоцтв про народження дітей, трудових книжок.

При цьому, державну допомогу продовжать нараховувати тим українцям, які живуть на території територіальних громад, включених до переліку територіальних громад, які розташовані в районі проведення бойових дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні або блокуванні.

Органи соціального захисту населення зобов'язані проінформувати одержувачів допомоги про припинення виплат та пільг надіславши відповідне повідомлення та роз'яснивши необхідність звернення з 1 січня 2023 року для продовження виплат та\або пільг.

У разі самостійного звернення одержувача допомоги до органів соціального захисту населення із заявою та необхідними документами для проведення перерахунку, орган визначає право на отримання допомоги та здійснює перерахунок.
Перерахунок пільг здійснюється органами ПФУ після 1 січня 2023 року щодо поводження з необхідними документами. При цьому виплачені під час воєнного стану кошти на момент подання нових заяв та документів не підлягають поверненню.
Комменатрии заблокированы администрацией издания

Сайт Снигиревского района. Наш E-mail: sn@newsmk.info

 

Використання матеріалів сайту можливе тільки із зазначенням нашого сайту як першоджерела!